• BIST 9814.19
 • Altın 2435.362
 • Dolar 32.3524
 • Euro 34.3983
 • İçel 20 °C

Karsan'ın ticari Hyundai'si artık yollarda

Karsan'ın ticari Hyundai'si artık yollarda
Hyundai Motor Company tarafından düzenlenen "Test Sürüşü Organizasyonu"na katılan 50'yi aşkın uluslararası basın mensubu H350'leri Antalya'da test etti.

Haber Merkezi - Karsan’ın, ürettiği H350 Serisi hafif ticari araçlar, 50’nin üzerinde uluslararası basın mensubu tarafından Hyundai’nin Antalya’da düzenlediği “Test Sürüşü Organizasyonu”nda test edildi. 50’ye yakın ülkeye ihraç edilecek olan H350 Serisi minibüs, panelvan ve kamyonetler Mayıs ayından itibaren Türkiye pazarında, hemen ardından da sırasıyla Belçika, Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya, İtalya, Polonya, İspanya ve İsviçre pazarlarında satışa sunulacak.

Tanıtımdaki bilgilendirme toplantısı Hyundai Motor Company’nin İhracat Satışlarından Sorumlu Başkan Yardımcısı Edward Lee’nin açılış konuşması ile başladı. Edward Lee’nin ardından söz alan Hyundai Motor Europe’un Operasyondan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Thomas A.Schmid; Hyundai Motor Group’un bugün dünyanın beşinci büyük otomobil üreticisi olduğunu anlattı ve ticari araçlardaki büyüme stratejileri doğrultusunda Çin ve Avrupa’daki faaliyetlerini artıracaklarına dikkat çekti. Schmid; “Önümüzdeki beş yılda ticari araç üretimimizi %190 artırarak yıllık 320 bin adede çıkartmayı hedefliyoruz. Global vizyonumuz 2020’de dünyanın en büyük beş ticari araç üreticisinden biri olmak yönünde. H350 araçlarını Avrupa pazarı için dört yıllık bir programın sonucunda tasarladık. 2010’lu yılların sonuna geldiğimizde, HMC ürünlerinin ticari operasyonlarının 140’dan fazla ülkede yürütülmesini hedefledik. 2016 yılından itibaren de satış adetleri ve pazar paylarını yükselterek ilerlemeyi hedefliyoruz.” diye konuştu. Hyundai Motor Europe’un Filo Satış ve Pazarlama Direktörü Adrian Porter ise H350 araçlarıyla ilgili detaylı bilgi verdi.

Avrupalı müşterilerin beklenti ve ihtiyaçlarını fazlasıyla karşılayacak şekilde geliştirilen ve üretilen H350 Serisi araçlar projenin başından beri yapılan çalışmalarda; binek araç konforunu, fonksiyonalitesi ve esnekliğini aratmayacak şekilde tasarlandı. Panelvan, şasi kamyonet ve minibüsden oluşan üç farklı H350 ürün grubunun sahip olduğu sürüş dinamikleri, dayanım ve yalıtım/izolasyon karakteri, Avrupalı müşteriler özelinde ortaya çıkarıldı. Bu sonucun alınabilmesi için Almanya, Rusya, İspanya ve Türkiye’de çok farklı yol – yük ve hava koşullarında test sürüşleri gerçekleştirildi.

Sadece Hyundai markası için değil, aynı zamanda hafif ticari araç segmenti için de yıllar sonra çıkan yepyeni bir ürün olan H350’ler; geniş yükleme hacmi, ergonomik tasarım, yüksek performans, çağdaş güvenlik-teknik ve fonksiyonel donanımlar ile pazara sunuluyor. Tüm bu özelliklerin yanı sıra benzersiz işletim maliyeti avantajına sahip H350’lerin pazarın vazgeçilmezi olması bekleniyor.

H350 ÜRÜN AİLESİ: PANELVAN, MİNİBÜS ve KAMYONET

H350 Panelvan: Üstün Yükleme Kapasitesi ile Sınıfında Fark Yaratacak

H350 Panelvan; müşterisinin en kolay ve en hızlı biçimde en fazla yükü taşıyabilmesi için tasarlandı. Panelvanların iki farklı şasi boyunda, sırasıyla 10,5m³ ve 12,9m³ yükleme hacmine sahip, versiyonları bulunuyor. 3,5 ton azami yüklü ağırlık sınfında, üstün yükleme kapasite ile sınıfında fark yaratıyor. 3,6m uzunluğundaki yükleme alanına beş adet Euro-Pallet yerleştirilebiliyor.

H350 Panelvan: Fonksiyonel Yükleme Alanı ile Her İşin Üstesinden Gelecek

Üstün yükleme kapasitesinin yanı sıra, yükleme alanının sahip olduğu fonksiyonellik ile her işin üstünden rahatlıkla gelebiliyor. Kolaylıkla yükleme yapılabilecek geniş sürgülü ve arka kapıları sayesinde, hem zaman tasarrufu hem de konfor sağlıyor. 270 dereceye kadar açılabilen arka kapılarıyla, her türlü zor yükleme koşulunun rahatlıkla üstesinden gelecek şekilde tasarlandı. 690 mm’lik yükleme yüksekliği ile hiç efor sarfetmeden tek seferde her türlü yük H350 Panelvan içerisine yüklenebiliyor.

H350 Minibüs: 13+1 & 16+1 Yolcu Kapasiteli Alternatifleri ile Pazarda

H350 ürün ailesinin temel taşlarından biri de Minibüs versiyonu. 13+1 ve 16+1 yolcu kapasiteli minibüs alternatifleri ile toplu taşımacılıkta önemli bir aktör devreye giriyor. Teknik ve donanım özellikleri incelendiğinde, H350 tüm güncel regülasyonlara uyum sağlayan, personel – okul ve turizm taşımacılığı için ideal bir araç.
Geniş/ferah iç hacmi, panoramik camları, rahat koltukları ve fonksiyonel donanımlarıyla H350 çağdaş ve konforlu yolculukların adresi olacak. Yolcuların tercih edeceği ve işe, okula ya da tatile giderken seyahat için tek tercih edecekleri ürün konumuna gelecek. H350 Minibüs model versiyonları, ayrıca projeksiyon tip LED farlarıyla ilk bakışta dikkat çekiyor.

H350 Kamyonet: Geniş Üst Yapı Seçenekleri ve Esnekliği için tasarlandı

H350 ürün ailesi, üçüncü üyesi olan kamyonet modeli ile tamamlanıyor. İki farklı şasi uzunluğu ile her türlü ihtiyaca cevap verecek esneklikte olan H350 kamyonetler; sağlam, dayanıklı ve güvenilir şasi platform yapısı ile, geniş üst yapı seçenekleri ve esnekliğine sahip. Uzun kollu yan ayna seçeneği; regülatif limitler dahilinde, rekabetçi üst yapı (örneğin kapalı kasa) uygulamalarının yapılmasını mümkün kılıyor. 2,32m genişliğine kadar elverişli bu üst yapılar ile, daha fazla yük ve daha fazla kazanç standart oluyor.

İki farklı güçte A2 2.5 CRDI Turbo Diesel Motor

H350’de, Hyundai’nin standart veya yüksek motor gücüne sahip, arkadan çekişli ve altı vitesli düz şanzımanlı 2,5 litre turbo diesel motoru kullanıldı. Motorun özellikleri gerçek çalışma koşullarına yönelik olarak, en çok kullanılan 1.500 – 2.500 rpm devir hızı aralığında %10-20 daha fazla tork üretmek üzere geliştirildi. Araç son derece rekabetçi bir çekiş kapasitesine sahip.

Geliştirilmiş Yakıt Ekonomisi

Yakıt ekonomisini geliştirmek üzere H350’ye Hyundai’nin “Idle Stop’n Go” olarak adlandırılan akıllı dur kalk teknolojisini eklemek de mümkün. Vites değiştirme göstergesi, ekonomik bir sürüş sağlarken Gelişmiş Akü Yönetim sistemi frenleme enerjisinin geri kazanılmasını sağlayarak aküyü şarj ediyor. Bütün bu faktörler yakıt tüketimini %10’a kadar azaltmaya yardımcı oluyor. Ayrıca EKONOMİK sürüş butonu, motoru ekonomik moda alarak yakıt ekonomisinde %2 oranında ekstra bir artış sağlıyor.

Satış Sonrası Hzimetler ve Garanti Uygulamaları

H350 müşterilere sıra dışı bir servis hizmeti ve rekabetçi bir bakım maliyeti sunuyor. Kazalara karşı dayanıklılığı ve arka tampon enerji emici ünitesi gibi akıllı çözümleri tamir maliyetlerini düşürürken yüksek bir ikinci el değeri sağlıyor. Ayrıca her modelde, rekabetçi iki yıl sınırsız kilometre ve 10 yıl paslanmazlık garantisi bulunuyor. Avantajlı günlük işletme maliyetlerinin yanı sıra yeni H350, birkaç yıllık kullanım sonrasında bile değerinin büyük kısmını koruyor olacak. EurotaxGlass’s üç yıl ve 90.000 km sonrasında aracın değerinin %36 olacağını teyit etti. Bu değer, bu segmentte rakiplerin ortalamasından yaklaşık %2 daha fazla.

Hafif Ticari Aracın Olağanüstü İşlevselliği, Binek Otomobilden İlham Alan Konfor, Kalite ve Tasarım ile Buluştu

Yeni H350’nin iç tasarımı aracın yepyeni özelliklerini vurgularken, benzersiz bir kaliteyi de gözler önüne seriyor. İç tasarım ve görünüm, sürücülerin “mobil ofislerindeki” her günkü görevlerini yerine getirmelerini kolaylaştırırken, sunulan kabin konforu binek otomobilleri aratmıyor. Kontrol paneli ergonomisi, kullanım kolaylığı ve emniyetli çalışma sağlıyor. Son derece kullanıcı dostu olan araç/sürücü arayüzü, araca ilişkin tüm kilit önemli bilgileri sunuyor. Araçta standart olarak 25 saklama bölmesi ile üç adet elektrik prizi bulunuyor. Bütün bunlar bu sınıftaki bir araçtan normalde bekleyebileceklerinizin çok ötesinde.

Geniş Hacimli Kabin

H350’ün sürücü kabini, hacim ve görüş mesafesi açısından da otomobilleri aratmıyor. Sürücü kabini, boyu iki metreyi bulan yolcular için tasarlandı. Sürücünün net görüş hattı ve H350’nin derin yan camları sayesinde dışarısı rahatça görülebiliyor ve ön cam 44 derecelik son derece rekabetçi bir görüş açısı sunuyor.

Hyundai Binek Otomobillerinden Alınan Akıllı Teknolojiler

Hyundai için otomobilin konforunu hafif ticari araç segmentine taşımak, binek otomobil portfoyünün akıllı teknolojilerini sunabilmek demek oluyor. Bu teknolojiler arasında kullanıcı dostu hız kontrolü, arka güvenlik kamerası, park yardım sistemi ve silecekleri harekete geçiren yağmur sensörünü sayabiliriz. İç ve dış kısımlardaki LED ışıklar da aracın genel enerji verimliliğine katkıda bulunuyor.

Üstün Sürüş Konforu

H350’nin süspansiyonu, konforlu bir sürüş, mükemmel kontrol kolaylığı ve hassas sürüş dinamikleri sağlıyor. McPherson tipi ön süspansiyonlar ve horizontal yaprak yaylar ile arkada parabolik yaylar ve denge barları her türlü yükleme koşulunda konforlu ve emniyetli sürüş imkanı veriyor. H350 12,9 metrelik dönüş çapı ile şehiriçi kullanıma çok uygun. Rahatlık ve konfor sağlayan bu özellikler, araç sürücüsünün memnuniyetini arttırmakla kalmıyor, aynı zamanda güvenlik ve etkinlik de sağlıyor.

NVH (gürültü/titreşim/kullanım konforu)/ İyileştirme

Hyundai mühendisleri tüm gürültü/titreşim ve sertlik izlerini kaynağında minimize etmeye odaklanarak yine “otomobilden farksız” sloganını şiar edindi.

Aktif Emniyet

H350 araçlarımızın bir diğer önemli özelliği de emniyet. Emniyet, yaralanmalardan ve çok daha kötü olasılıklardan kaçınmak için hayati önem taşıyor ve aracın muazzam emniyet donanımı daha az zarar görmesini sağlıyor ve tamir maliyetlerini düşürüyor. Araca dahil olan Dinamik Kontrol Sistemi ile dokuz adet elektronik cihaz sürücüye yardımcı oluyor ve koruma sağlıyor. Bu cihazlar arasında Savrulma Önleyi Kontrol Sistemi (Anti – Roll), Elektronik Fren Dağılımı, Ani Frenleme Uyarı Sistemi, Motor ve Fren Kontrollü Çekiş Sistemi, Elektronik Denge Kontrol Sistemi, Hidrolik Fren Asistanı, Yokuş Kalkış Destek Sistemi, Acil Durma Sinyali ünitelerini sayabiliriz. Ayrıca araçta “Şerit Takip” sistemi de bulunuyor.

Pasif Emniyet

Hyundai mühendisleri olası çarpışma hallerinde tüm yolcuların ve sürücünün güvenliğini maksimum düzeye getirdi. Yepyeni kaportada %75 oranında kullanılan az karbonlu çelik ile kapalı ring sistemi darbe kuvvetini ve üst üste binen yan çerçeveleri eşit olarak dağıtarak, darbeleri daha etkin bir şekilde emiyor. H350, segmentinde kazalara karşı dayanıklılık açısından en iyi derecelendirme notuna sahip. Ticari Araç müşterilerinin aradığı kalite, sağlamlık, ekonomi, konfor ve güvenlik gibi değerleri sunmak üzere tasarlanmış ve üretilmiş H350, ürün yelpazesi, standart ve opsiyon özellikleri ile göz doldurdu

Bu haber toplam 1917 defa okunmuştur
 • Yorumlar 0
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Bu habere henüz yorum eklenmemiştir.
Diğer Haberler
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0324 8164862