• BIST 10771.36
  • Altın 2449.214
  • Dolar 32.8194
  • Euro 35.0403
  • İçel 31 °C

Anamur Deniz Dünyası Antik Sanat Bünyesinde Bahar Şöleni

Nihat ERKAN

21 Mart pazartesi günü saat 16.00’da düzenlenen etkinliğe Anamur Kaymakamı Cengiz Cantürk, Anamur Belediye Başkanı Mehmet Türe, Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Gürel, Halkla İlişkiler Müdürü Yaşar Yiğit, Esnaf Kefalet Kooperatifi Başkanı Ahmet Özdemir, aydınlar ve sanatseverler büyük bir kalabalık en üst yetkililerimizin bulgurca kaynatıp yayık yaymalarıyla başlayan etkinlik yörük müziği sevgi yolu ve birçok aktiviteyle folklorik halk şölenine dönüştü.

 

Sevindirici olan Anamur Şehreminin en yetkili kamu görevlilerinin halktan yeteneklilerin ve destekçilerinin başta bahçe ve konut sahibi Şener ailesinin temsilcisi sevgili dostum Halil Cephenin çelenkle katılımı sanata verilen değerin Anamur için ne denli önemli olduğunun kanıtı olmuştur.

 

Başkan Türe'nin sevinç ve heyecanla (İşte Anamur İşte tanıtım!)ifadeleri  sanata ilginin Kaymakamımızın geleneklerimizin kilimi, çulu çaputu,heybesi çulfallığı saymakla bitmeyen tarihi miraslarımızı teker teker incelemeleri halkımızla birlikte gezip bilgi almaları destek ve katkılarını sunma ifadeleri en büyük sevincimiz olmuştur. Medyanın ilgisinin de en üst düzeyde olması nerdeyse Anamur’u tanıtım atılımının önemli bir göstergesiydi.

 

Asil ve Bahar bu açılımlarıyla Anamur fahri tanıtım elçisi görevini üslenmişlerdi sanki. Şölene dönüşen etkinliğin tüm kurumlarımızın katılımıyla tekrarı dileklerimizle.

 

Bu yazı toplam 3690 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0324 8164862