• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İçel 34 °C

Başkan Tütüncü’den Meslek Eğitim Kursları

Nihat ERKAN

Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü Belediyeciliğin görevinin yalnız yol, imar, park yapmak olmadığını bir kentte yaşayan insanların sosyal yaşamsal haklarının da olduğunu bu toplumsal haklarının da Belediyeler tarafından programlanmış gerektiğini ifade ediyor.

İnsanları sosyal ortamların içerisine çekmek günümüz Belediyeciliğinin görevidir.

Çalışmalar sosyal ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirilmektedir. Bu doğrultuda Kepez’in yedi semtinde eğitim, sanat meslek edindirme kurs konakları açılmıştır.

Orhan Gazi Semt Konağı eğitim merkezinden torunum Sabiha Z.Erkan müzik ve eğitim kursuna katılıyor. Kurs konakları fotoğraflarda da görüldüğü gibi uzman eğitimcilerin yetiştirdiği öğrencilerin tablolarıyla süslenmiş.

Güvenliği sağlanmış konumdadır. Aslında insanı sevindiren bir tablonun içinde olmak büyük bir mutluluk oluyor. Böyle bir sistemi ilçesinin yedi semtinde kurup halkının hizmetine sunan Belediye başkanı ve emeği geçenleri takdir etmek onlara teşekkür etmenin de önemli bir görev olduğunu ifade etmek isterim. Gerçekten insanlık adına çok önemli gezip görmeye değer bir projenin gerçekleştirildiğine tanık olmanın da gereğine inanıyorum. Demek bir kent kendi haline dünya kenti olmuyor. O da bilinçli ve erdemli bir çalışmanın ürünü.

Nihat ERKAN 

GSM: 0(538) 329 01 93


 
   
Bu yazı toplam 1704 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0324 8164862