• BIST 9618.57
 • Altın 2475.068
 • Dolar 32.4469
 • Euro 34.4817
 • İçel 21 °C

Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, “En İyİ İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü aldı

Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, “En İyİ İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü aldı
Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, “En İyİ İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü aldı. Şahincileroğlu, bu ödülü alarak başarısına bir yenisini daha ekledi.

Haber Merkezi - Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği’nin her yıl düzenlediği “Türkiye Yerel Basın Başarı Ödülleri” İstanbul Beylikdüzü Belediyesi Kültür Merkezi’nde düzenlenen törenle sahiplerini buldu. 
Ödül törenine Beylikdüzü Kaymakamı Mesut Demirkol, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Beylikdüzü Belediye Başkan Yardımcı Ömer Şatır, TC Başbakanlık Basın Enfarmasyon Genel Müdürlüğü İstanbul İl Müdürü Necmettin Altıntaş, Türkiye Yerel Basın Birliği Başkanı Nezir Karayün, Yönetim Kurulu Üyeleri ve Üyeler, ödül alan gazeteciler ve gazete sahipleri, yöneticileri ve davetliler katıldı.

Tören öncesi bir konuşma yapan Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği Genel Başkanı Nezir Karayün, amaçlarının gazetecileri yarıştırmak değil, birlik beraberlik içerisinde kaliteli bir yerel basın ortaya koymak istediklerini dile getirdi.

Türkiye’nin 23 ilinde resmi şube ve temsilcilikleri bulunduğunu ve 500’ün üzerinde üyeleri olduğunu kaydeden Karayün, 81 ilde şube temsilcilikler oluşturmaya devam edeceklerini belirtti. 

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Yerel Basın’ın gelişimi için çalıştay, konferans, seminer ve eğitim organizasyonları gerçekleştirerek Yerel Basın’ın birlik beraberlik içersinde olmasını sağlama projelerini düzenli olarak yürüttüklerinin altını çizen Karayün, “Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği olarak düşünce ve basın özgürlüğünün Türkiye’de tam olarak gerçekleşmesi, haber alma hakkının hiçbir baskı ve sınırlama olmaksızın kullanılabilmesi, gazete, dergi, radyo, televizyon gibi yazılı, görsel ve elektronik iletişim ve internet alanlarını kapsayan gazetecilik mesleğini; mesleğin geleneklerini, ahlâk ilkelerini korumak, yayın organlarının sahipleri ve çalışanlarının mesleki hak ve çıkarlarının korunması için çalışmak, üyelerinin kültürel gelişmesine, ekonomik ve sosyal refah düzeyinin yükselmesine katkıda bulunmak. 

Baskı ve haksızlıklara uğrayan üyelerin hukuksal yollardan yapacağı mücadelelerde destek olmak, gazete sahipleri ve çalışanlarının düşünce ve şekil itibariyle yadırganması ve engellenmesinin önüne geçmek. Sağlık ve güvenliğinin sağlanması, ekonomik çıkarların korunması, eğitilme, temsil edilme, bilgilendirme, sağlıklı bir çevreye sahip olma hakkı olarak belirlenmiş bulunan, Basın-Yayın organları, sahip ve çalışanlarının haklarını toplumda ve ilgili kanunlarda aranması, tanınması, bu hakların kullanılmasının sağlanması, hak ihlâlleri karşısında üyelerini koruyabilecek girişimlerde bulunmak ve desteklenmelerini sağlamak.

Herkesin bilgi edinme, halkın doğru haber alma ve gerçekleri öğrenme hakkını, iletişim, düşünce açıklama, eleştiri ve yorum hakkı ile ifade ve basın özgürlüğünü savunmak; gazetecileri meslekleri içinde maddi ve manevi yönleriyle geliştirmek, ilerletmek, korumak ve yüceltmek amacıyla çalışmalarımıza aralıksız devam etmekteyiz” dedi.

“Yerel Basın Oscarları” ödüllerini aldı

Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği’nin organize ettiği, İstanbul Plato Meslek Yüksekokulu’nun jüri üyeliğini yaptığı ve bu yıl 3.sü gerçekleştirilen “Türkiye Yerel Basın Başarı Ödülleri”ni kazananlara ödülleri verildi.

Ödüller, 7 kategoride verildi. 41 ilden ve yurtdışından katılımın olduğu ödül töreninde ödülünü kazan gazetecilerin tek tek isimleri okunarak alkışlar arasında sahneye davet edildi. 

Ödülü alan yerel basın emekçilerinin mutlulukları gözlerinden okundu.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, “En İyİ İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü aldı

Mersin’in Anamur İlçesi’nin yetiştirdiği önemli isimlerden birisi olan ve her geçen gün başarısına başarı katan Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu da ödül alan isimler arasındaydı.

Uzun yıllar Anamur’da gazetecilik yapan ve vatani görevini tamamladıktan sonra mesleğine İstanbul’da devam etme kararı alan Şahincileroğlu, başarısına bir yenisini daha ekledi. 

Daha önce de Anne Sütü Kısa Film Yarışması’nda Görüntü Yönetmenliği ve Senaryo Yazarlığı ile 3.lük ödülü kazanan Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği tarafından düzenlenen “Türkiye Yerel Basın Başarı Ödülleri”nin dağıtıldığı gecede “En İyİ İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü aldı.

Ödül töreni sonrası bir açıklama yapan Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, kendisi için bu ödülün çok anlamlar taşıdığını ifade etti.

Yerel Basın’ın zor şartlar altında yaşamaya çalıştığı bir dönemde böylesi anlamlı bir ödülü anlamının büyük mutluluğu yaşadığını kaydeden Şahincileroğlu, “Meslek hayatımda 9. yılımı doldurdum. 10. yılıma doğru yavaş yavaş yol alırken böylesi anlamlı bir ödülü almak elbette onur vericidir. 

Öncelikle 4 Temmuz 2014 tarihinde kaybettiğimiz Halkla İlişkiler Uzmanı, Gazeteci, Yazar, Televizyon ve Radyo Programcısı Değerli Büyüğüm Vedat Çelikbaş’ı rahmetle anıyorum. Üzerimde emeği olan çok değerli büyüklerimden birisiydi.

Yine 6 Mart 2015 tarihinde kaybettiğimiz Duayen Gazeteci Ağebeyim Turhan Ada’yı hasret ve özlemle anıyorum. Turhan Ağabey’im benim gazetecilik mesleğine başladığım gazete olan Akdeniz Postası’nın sahibiydi. Gazetecilik hayatıma önemli katkıları oldu. 

Yine Anamurlu Gazeteci büyüklerim Güngör Türkeli, Kamil Cömertler, Zümrüt Cömertler, Mithat Ünal, Tahsin Ünlü, Muharrem Garip, Oktay Demir, Halit Dolu, Serhat Demiriz, Nihat Erkan, Hüseyin Şinasi, H.Erdem Erkan, Ersin Tezcan, Orçun Öztürk, şu an Elazığ Fırat Üniversitesi’nde görevli olan Göksel Göker, gazetecilik mesleğimde ilerlemem adına katkıları olan çok değerli insanlardır.

Ayrıca isimlerini sayamadığım daha çok sayıda büyüğüme, öğretmenlerime, arkadaşlarıma, dostlarıma hayatıma bir şeyler katarak bugüne getirdikleri için ayrı ayrı teşekkür ediyorum.

Bugünlere gelmemde hayatımın en önemli varlıkları olan rahmetli babam, annem, ağabeylerim, yengelerim, ablam ve yeğenlerime ayrı ayrı teşekkür ediyorum.  

İstanbul’da olduğum sürece bana desteklerini esirgemeyen Şişli Belediyesi Harita Mühendisi Ahmet Doğan Ağabeyim’e, her zaman ilgisini, yakınlığını, dostluğunu hissettiren değerli ağabeyim Anamur’un Eniştesi olarak tanınan İsmail Özkök’e, bana inanan, güvenen, manevi olarak destek veren herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Yerelde gazetecilik zordur. Gazete çıkarmak zordur. Bu zorlukları ben yaşadım. Yaşadığım içinde çok iyi biliyorum. Böylesi zorlukların tadı tuzu biberi olan işte bu tür önemli organizasyonlarda alınan ödüllerdir. 
Türkiye Yerel Basın Birliği Derneği’nin 10.  kuruluş yılında, benimde meslek hayatımın 10. yılına doğru yavaş yavaş ilerlediğim bir yılda, ayrıca İstanbul’a gelişimin ilk yılını daha doldurmadan gerçekten böylesi anlamlı bir ödülü almanın mutluluğu tarif edilmiyor. 

“En İyi İnternet Haber Portalı Jüri Özel Ödülü 2.lik Ödülü”nü almaya beni layık görenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anamurlular.com İnternet Haber Sitesi’nin Sahibi ve Genel Yayın Yönetmeni olan Gazeteci Mehmet Şahincileroğlu, aynı zamanda İstanbul Haber Ajansı ve Deniz Haber Ajansı Muhabirliği görevlerini de yürütüyor.

FOTOĞRAF GALERİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

dsc_2508.jpg

Bu haber toplam 2696 defa okunmuştur
 • Yorumlar 1
 • Facebook Yorumları 0
  UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
  Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
  Diğer Haberler
 • TARİHTE BUGÜN16 Şubat 2019 Cumartesi 09:41
 • TARİHTE BUGÜN15 Şubat 2019 Cuma 09:13
 • TARİHTE BUGÜN14 Şubat 2019 Perşembe 08:47
 • TARİHTE BUGÜN13 Şubat 2019 Çarşamba 10:45
 • TARİHTE BUGÜN12 Şubat 2019 Salı 10:06
 • TARIM VE TURİZM06 Kasım 2018 Salı 12:38
 • Yep Yeni Kitabı İle Okuyucularla Buluştu27 Ekim 2018 Cumartesi 15:22
 • “Her Daim Okuyalım”24 Ekim 2018 Çarşamba 13:57
 • Nutuk, Her Kesim Elinde19 Ekim 2018 Cuma 10:23
 • “Dünle Gelme Bana” İmza Günü12 Ekim 2018 Cuma 08:18
 • Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
  Tel : 0324 8164862