• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İçel 32 °C

Yerel Seçimlere Doğru

Selahattin Doludeniz

Mart ayında yapacağımız seçim  yeni sistemin ilk seçimi oluyor. Bu seçim ittifaklar seçimi oluyor.

Son haftada Mersin seçimlerinde bir iki taraflı cepheleşmeye gidiliyor. Seçmen iktidar değiştirmek istiyorsa fırsat bu fırsat, hemen Mersin’deki gibi gizli bir bombayı bulurlar farklı bir şekilde seçimi alırlar. Burhanettin Kocamaz Başkanın Mersin’in tamamında %30 oyu var Başka desteğe gerek duymadan seçimi alırlar. Oylar Mersin ilinde İyi Partiye. Ankara’da en kuvvetli aday CHP Mansur Yavaş’a il adayına verilecek. Böylece Ankara ve Mersin işini bitirecekler.

AKP yıllardır ekonomi diyordu. Devlet Bahçeli de Devletin bekasından dem vuruyordu. Çocuklar aç yatıyor, biz hala devlet millet nutukları atıyoruz. Kocaman Türk Devleti üç beş zibidiye pabuç bırakacak kadar zayıf değildir…

Bir gazeteci köyün birinde semerciyle tanışıyormuş. O köyde sık sık semerciler değişiyormuş. Yeni semercinin yeptığı semerler eşeklerin sırtını yara yapıyormuş. Canları yanan eşekler, toplanmışlar, karar almışlar. Tecrübeli eseklerden biri “Olmuyor arkadaşlar!” demiş. “Bu şekilde olmuyor, bu köye semercinin iyisi gelmeyecek. “ Eşekler hep bir ağızdan “Peki! Ne yapalım?” diye sormuşlar. Yaşlı eşek başını sallamış:

Tanrıya yalvaralım, bu böyle olmayacak. Allah bizi eşeklikten kurtarsın.

Bizim ülkede tekrar tekrar seçim yapmak çözüm değil. En iyisi eşeklikten kurtulmak!..

Bu yazı toplam 1025 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0324 8164862