• BIST 11064.85
  • Altın 2559.282
  • Dolar 33.0331
  • Euro 35.9507
  • İçel 31 °C

Yerel Seçimlere Doğru

Selahattin Doludeniz

Belediye seçimlerinde aday çok önemlidir. İtibarlı aday, arkasında kuvvetli bir parti barındırır. Bence CHP işten anlayan işi bilen bir aday koyar ve onunla yola çıkarsa Anamur’da yerel seçimi çok rahat kazanabilir. Aday adayları içerisinde Ahmet Doğan belediyeciliği çok iyi bilen birisidir. Şişli Belediyesinde çok başarılı çok çalışkan bir teknik eleman.

Şu anda Başkanlık sistemine geçerken yeni bakanlar seçildi. Nereden geldiği bilmediğimiz zatı muhteremler bakan oldular. Eskiden Ertuğrul Güney diye birisi vardı. Bu adam CHP’ye atar tutardı. Arkasından AKP’den bakan olmuştu. Bir gün geldi AKP onu kapının önüne koydu. Bu seferde AKP’ye atmaya başladı. Bu ülkede kimin ne yaptığını kestirmek çok zor.

İl müdürlüklerine bakan gelince önüne koyulan can alıcı pankartlar vardır. “Tarımın mimarı hoş geldiniz”, “Milli Eğitim sizinle gurur duyuyor”. Bu gibi yağlama yıkama, karşılamalara halkı alıştırdık. Neymiş Efendim! Cumhurbaşkanı öksürürse millet zatture olurmuş…Bakın şu ülkenin haline. Enflasyon havalara çıktı. 16 yılın rekorunu kırdı.

Numan Kurtulmuş, Devlet Bahçeli eskiden şöyle diyorlardı. “AKP İsrail’in Wagonudur” Şimdi wagonu bırak ikisi de trene bindiler, gidiyorlar kıyamete!.. Eskiden pırasa, hıyar satan hal müdürleri başbakan oluyordu… Şimdi damatlar Amerikan şirketleriyle birlikte ülkenin karışıklık içinden çıkılması haldeki ekonomisine yön vermeye çalışıyorlar. Eskiden bu işi bir Kemal Derviş becermişti. AKP iktidara geldiğinde 2010 yılına kadar Kemal Derviş’in reçetelerini uygularlardı.

Dönünde şu memleketin haline bir bakınız…

Selhattin Doludeniz

Eğitimci – Yazar

Bu yazı toplam 1855 defa okunmuştur.
Yazarın Diğer Yazıları
Tüm Hakları Saklıdır © 2012 Anamurlunun Sesi | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.
Tel : 0324 8164862